Szerző Téma: Kozmikus sztorik  (Megtekintve 8625 alkalommal)

Pepea

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
Kozmikus sztorik
« Dátum: 2013. Szeptember 9., 09:25 »
Hy Molzo! :)
Olvastam  Captain Marvel vol.3 #29-t, és szeretném kérdezni, hogy utolsó lapján, amikor levette sisakot, kicsoda? És öregember? Várom a választ.
Üdv, Pepea

molzo

• Administrator
  • Jr. Member
    • Profil megtekintése
    • CHRONOPOLIS
Re:Kozmikus sztorik
« Válasz #1 Dátum: 2013. Szeptember 9., 22:52 »
Ezek szerint a rajzoló nálad nem érte el azt, amit szeretett volna. Most kapaszkodj meg, ők mind Rick Jones! Az öregemberrel találkozhatsz a Hulk: Tökéletlen jövő című kétrészesben.

Blue S

• Jr. Member
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #2 Dátum: 2013. Szeptember 11., 18:22 »
Mivel nem találtam neki külön topikot, Captain Marvel Vol3 29.:

Úgy történt, hogy az a bizonyos mellékszál most jobban bejött, mint a fősodor. Pedig annyira nem is kedvelem Marlo-t, mint mondjuk MJ-t. Az olyan kaszabolós gyilkosokat, mint aki rá leselkedik viszont még kevésbé.

Természetesen a fő cselekmény is tetszik, a rengeteg poén, a jó beszólások mind ott vannak. PAD-tól remek ötlet volt, hogy összehozta a 2099-es Pókember karakterét Genissel.

Nekem leesett, hogy a végén a sisakot levevő figura is Rick Jones. Néztem is egy nagyot.  :)

Köszönet a honosításért!

Pepea

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #3 Dátum: 2013. Szeptember 24., 10:03 »
Molzo!
Nagyszerű képregényt alkottál ismét! Köszönöm Captain Marvel v3 30 számért. :) Már tisztább, és érthetőbb, csak furcsa középkorú Rick szereplője, mintha gonosz lenne, úgy mint Maestro. :) Hulk: Tökéletlen jövő, az már olvastam, de nem is gondoltam maga középkorú Rick Jones. :)
Várom a következő új részt!  8)

Blue S

• Jr. Member
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #4 Dátum: 2013. Szeptember 25., 14:09 »
Captain Marvel Vol3 30.:

Végre kiderült, hogy mi Tanathos-Rick célja. Szerintem szimplán csak begolyózott.  8)
A nyugdíjjas Rick magáratalálása viszont nagy csavar volt, jót nevettem.

Nagy ötlet volt JMS-t becsempészni a sorozatba. Bár a nevét nem mondják ki teljesen, de a testalkata és a szakálla alapján egyértelműen beazonosítható. Sajnos, arról is szó esik, hogy esnek az eladások és mivel mi is már a jövőben járunk a történethez képest, ezért tudjuk, hogy pár szám múlva véget ér ez a remek sorozat.

Köszönet a honosításért!  :)

jst22

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #5 Dátum: 2013. December 15., 11:43 »
Sziasztok,

nem túl aktuális a hozzászólásom, de végig olvastam, amit a 2. titkos háborúból honosítottatok korábban, + amit egyéb honosító oldalakról hozzá tudtam guberálni, de azért így is maradt sok lyuk a történetben.

Köszönöm a munkátokat, sok a kifejezetten jó történet és ad egy kis ízelítőt sok általam eddig nem ismert kiadványba is.
Van néhány töltelék rész is, de én nem tudok egyetérteni azzal, amit más oldalakon olvastam, hogy sokkal gyengébb, mint az első titkos háború. Ez a második rész talán kevésbé akciódús, de sokszor elgondolkodtató és nagyon sokszínű.
Azért az egész mögött ott a nagy marketing, hogy vedd/ismerd meg az összes futó kiadványt, hátha azokra is rákapsz, magamtól pl. soha nem olvastam volna el egy Alfa Különítmény vagy Dr.Strange részt.

Bárhogy is, a kérdésem arra vonatkozik, tervezitek -e befejezni a hiányzó kb. 15 részt? Vagy legalább a fő mini 6,7,8,9. részeit?

Még egyszer köszönöm

molzo

• Administrator
  • Jr. Member
    • Profil megtekintése
    • CHRONOPOLIS
« Válasz #6 Dátum: 2013. December 15., 19:00 »
Eredetileg a teljes II. Titkos háború honosítása el volt tervezve, de a lelkes fordító elvesztette a lelkesedését. Jelenleg áll ez a projekt.

jst22

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #7 Dátum: 2013. December 17., 10:15 »
Értem, köszönöm a választ. Hát, akkor csak reménykedhetem benne, hogy visszatér a lelkesedés, vagy valaki átveszi a félbehagyott munkát.

Blue S

• Jr. Member
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #8 Dátum: 2014. Január 16., 12:58 »
Captain Marvel 31.

Ebben a részben tényleg Marlo volt a főszereplő, pontosabban a múltja. Érdekes, eddig eszembe sem jutott, miért kerül állandóan zűrös helyzetekbe, de Holdsárkány jól elmagyarázta a lényeget. Jól meggondolva, én is ismerek pár nőt, akik vonzódnak a veszélyhez. (Bár nem mindig ússzák meg annyival, mint Marlo.)

A oldalra régebben felkerült honosításoknak hála, nem volt ismeretlen számomra Marlo és Mr. Fixit esete.  ;)

amanojaku

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #9 Dátum: 2014. Január 16., 19:52 »
hová tűnt a Végtelen kesztyű?

molzo

• Administrator
  • Jr. Member
    • Profil megtekintése
    • CHRONOPOLIS
« Válasz #10 Dátum: 2014. Január 16., 20:23 »
Hamarosan kapható az újságosoknál!
További információ itt: http://www.pokember.hu/

keildavid

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #11 Dátum: 2014. Január 22., 20:30 »
Captain Marvel v3 29-31.: Érdekes volt ez a az "Időugrás" történet. Az első-két résznél még nem volt világos, hogy ki is ez a Thanatos. És később végül kiderült, hogy az is Rick Jones. Zavaros is volt, amikor mindhárom Rick Jones egyszerre egy helyen volt. Rick 616-os, Thanatos és az öreg Rick.
A 31-ben meg érdekes, hogy Marlo volt a főszereplő. És sok visszapillantás volt a múltból.
Nekem feltűnt, hogy két DC-s neveket is említettek. Pl. Rick említette Rip Hunter, amikor időutazáson volt Marvel-lel. És Marlo pedig Wonder Woman a gyerekkori emlékében.
Jó volt ezek a Captain Marvel részek is.
Ezer köszönet érte Molzo-nak!
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Blue S

• Jr. Member
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #12 Dátum: 2014. Február 12., 11:38 »
Captain Marvel Vol3 33.:

Szerintem Rick jól kigondolta a helyet a romantikázásra, viszont túl gyorsan rátért a szexre. Talán jobb lett volna egy kicsit előtte beszélgetni (jó, azt követően is), de a ruhaledobósdi kezdésnek kicsit erős volt. Bár Marlo-nak ez nem lehet szokatlan, elvégre láttuk egy felnőtt filmben Rick legénybúcsúján, szóval rá sem vall ez a nagy szégyenlősség.

A leskelődő nagyon ügyes lehet, ha már CM elől is el tudott bújni.
Ha már Genisnél tartok, bizony nagy fába vágta a fejszéjét. A Mágus a Marvel Univerzum egyik legkeményebb gonosztevője, aki nem csak erős, de okos is.

A "Hódsárkány"-on besírtam.  :D

Köszönet a honosításért!

Blue S

• Jr. Member
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #13 Dátum: 2014. Március 4., 14:19 »
Captain Marvel Vol3 34.:

Ebben a részben kevesebb volt a poén, inkább az akcióra, pontosabban az akció eltolódására helyeződött a hangsúly. Mikor a Marlo-t megjelenő lényeket megláttam, elsőre azt hittem, hogy a moloidok, de csak a színük hasonlított.

Genisnek sikerült megszabadulnia a Mágustól és a szerelmét is megmentette, de végül a szupergonosz győzött. Kíváncsi vagyok, hogy talán már az elején is így tervezte a dolgot?

Sajnos a rajzokon érezhető, hogy a Marvel már lemondott a sorozatról. Rick úgy néz ki, mint egy mexikói díler, egyes szituációk úgy vannak ábrázolva, mint valami vicclapban.

molzo

• Administrator
  • Jr. Member
    • Profil megtekintése
    • CHRONOPOLIS
« Válasz #14 Dátum: 2014. Március 4., 21:21 »
Mágus megszabadulását inkább csak az író tervezte így, hogy a későbbiekben felhasználható legyen. ;D
A sorozatról meg nem mondtak le, csak egy új irányvonalat találtak ki. És mivel a rajzolók lassabban dolgoznak, mint az írók, megadták a lehetőséget néhány feltörekvő tehetségnek. Eközben ChrisCross már az új sorozaton kezdett dolgozni.