Szerző Téma: Hihetetlen Hulk  (Megtekintve 15192 alkalommal)

molzo

• Administrator
  • Jr. Member
    • Profil megtekintése
    • CHRONOPOLIS
Re:Hihetetlen Hulk
« Válasz #90 Dátum: 2019. Március 23., 18:36 »
Nem igazán tudom, mi az oka, de mivel ezt mindenki szabadidőben csinálta, sokan feladták, megunták. És biztos benne van a dömping is. ;)

Egyébként nálunk is voltak fő, állandóbb tagok, akik mellett dolgoztak fordítók, beírók, akik váltották egymást. Az állandóbb tagok miatt tűnt folyamatosnak a munka, de valójában soxor volt változás. tagcsere. Mivel ez nem szákmájuk volt a tagoknak, csak hobbi, ha elmúlt a kezdeti lendület és fellángolás (nem beszélve a kritikákról, mert ismerjük be, nem mindenki csinálta profi színvonalon), akkor vége lett. :(

És vannak, akik most már hivatalosan csinálják, a nyomtatott kiadványokban segédkeznek. ::)

grrrgo79

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #91 Dátum: 2019. Július 15., 19:35 »
De éreztem mikor kell feljönni az oldalra  :P
(Köszi az új részt!)

grrrgo79

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #92 Dátum: 2019. Október 16., 12:02 »
Kedves Molzo!

Köszönjük az új részt!
Bevallom, már nem is nagyon reménykedtem, hogy folytatod a jó szokásodat (azaz képregényt magyarítasz). Már annyi magyar képregény jelenik meg nyomtatásban és annyi hasonló honosító oldal hagyott fel ezzel az "eszelős" hobbival, hogy már azt gondoltam, hogy te is "becsuktad a boltot". Én mindenesetre nagyon örülök, hogyha kisebb tempóban is érkeznek az új lefordított képregények, mint régebben, de legalább nem hagytad abba a tevékenységet!

Egy kis kiegészítést írnék, hogy miért írtam azt, hogy "eszelős hobbi" mielőtt sértésnek venné valaki. Ez, hogy a szabadidődben "idegen embereknek" fordítasz és ezzel a fölös idődet és energiáidat másokra, azaz a képregény szerető közösségre "pazarlod", példa értékű. Manapság nem divat saját magunkon és a családunkon kívül másokkal, például egy nagyobb közösséggel törődni. Ehelyett, gondolom tudnál pihentetőbb hobbit is találni (pl. horgászat, TV nézés), mégis hónapról hónapra töltöd fel nekünk az új olvasnivalót. Én tehát teljesen jó értelemben értettem ezt az eszelősséget.
Úgy gondolom, nem lehetünk elég hálásak neked!

molzo

• Administrator
  • Jr. Member
    • Profil megtekintése
    • CHRONOPOLIS
« Válasz #93 Dátum: 2019. Október 20., 14:43 »
Ehelyett, gondolom tudnál pihentetőbb hobbit is találni (pl. horgászat, TV nézés)
Ezek is az okai között vannak a visszavett tempónak, de ezzel a sebességgel nem megterhelő. ;D

Blue S

• Jr. Member
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #94 Dátum: 2019. Október 21., 12:31 »
Hihetetlen Hulk Vol1 178.

Warlock feltámadása tényleg bibliai hasonlóságokat mutatott számomra is.  :o

Hulk végül bosszút állt az Ember-fenevadon. "Hulk az Hulk!"  8)
Nagyon jó volt, hogy a hadsereg vezérkara végül megtagadta a parancsot és belátták, hogy totális pusztulás lenne a háború vége.

Akkor az Ember-fenevad tulajdonképpen valamiféle entitás volt? A bennünk lakozó gonosz, akivel örökös küzdelmet kell vívnunk.

Köszönet a honosításért!  :)

molzo

• Administrator
  • Jr. Member
    • Profil megtekintése
    • CHRONOPOLIS
« Válasz #95 Dátum: 2019. Október 23., 15:04 »
Warlock feltámadása tényleg bibliai hasonlóságokat mutatott számomra is.  :o
Nem csak az, nézd meg a címlapot! Már Warlcok kivégzésénél is megjelenik a kereszt formája. Az egész történet egy messiás kálváriája, akinek önfeláldozása jobbá teszi a világot. Arról nem beszélve, hogy a történet három részes. ;)

Az ilyen áthallások jellemzőek a Hulk történeteiben ebben az időben. De sokan csak a "Hulk zúz" részt veszik észre, innen a sorozat lenézése. :(