Szerző Téma: Alfa Különítmény  (Megtekintve 7505 alkalommal)

Blue S

• Jr. Member
  • **
    • Profil megtekintése
Alfa Különítmény
« Dátum: 2013. December 3., 12:01 »
Mivel még nem volt önálló topikja a sorozatnak, ezért bátorkodtam nyitni neki egyet.

Ha jól emlékszem régebben a megfelelő szken hiánya miatt állt le a kanadai szuperhősgárda honosítása. A 9. rész megjelenése azt jelenti, hogy sikerült jó minőségű alapanyagot találni?

Nagyon jó kis sorozat ez. Ami nekem feltűnt, hogy a kor többi Marvel képregényeihez mérten, ebben jóval gyakrabban halnak meg ártatlan civilek. Talán az írók nem ragaszkodtak annyira a kanadaiakhoz, mint az amerikaiakhoz?

A füzet első története pont a legizgalmasabb résznél ért véget, de végig tetszett a feszült cselekmény. A Szuper Skrull nálam gyorsan lebukott, de ebben nagy szerepe van annak, hogy már elég sok sztorit olvastam, amiben látható. Ha az eredeti megjelenésekor olvastam volna a képregényt, akkor biztos nem esett volna le ilyen hamar, hogy ki az ellenfél.
Az első átváltozásakor Walter miért nem vette le a ruháját? Ilyen sok van neki, esetleg imádja a repedő szövet hangját?  :D

A második történet még komolyabb volt, szinte már felnőttes. Vajon Auróra skizofréniája a szigorú neveltetés hatására jöttek elő vagy amúgy is jelentkeztek volna?
Érdekes megfigyelni, hogy mi lett ebből a lányból később az X-Fegyver sorozatban.

Köszönet a honosításért.  :)
« Utoljára szerkesztve: 2013. December 3., 23:18 írta molzo »

molzo

• Administrator
  • Jr. Member
    • Profil megtekintése
    • CHRONOPOLIS
Re:Alfa Különítmény
« Válasz #1 Dátum: 2013. December 3., 23:29 »
Igen, ez már az Alpha Flight Classic vol.2-ből van, szóval lesz alapanyag a #19-ig. ;)

Szerintem John Byrne elég szabad kezet kapott ennél a sorozatnál, így olyan dolgokat tehet, amiket más sorozatoknál nem. Meg lehet nézni a #6-ot, ott oldalakon keresztül nincs rajz, csak szöveg!

Azért ebben a történetben ötletes, hogy elhiteti a 'Lény' elrablását, miközben maga a 'Lény' a tettes. :o

Pepea

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2 Dátum: 2013. December 12., 09:40 »
Én nagyon örülök, hogy megcsináltad Alfa különítmény-t, Johny Bryne-t nagyon szeretem. Jó volt olvasni csodás rajzáival, Molzo magyarosítással együtt! KING! :)

Blue S

• Jr. Member
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #3 Dátum: 2013. December 23., 15:30 »
Alfa Különítmény Vol1. 10.

Mekkora rész volt!
Walter hatalmasat nőtt a szememben. Ilyen sarokba szorított helyzetből győztesen kikerülni nem semmi mutatvány.
Bár a Szuper Skrull sorsát ismerjük, tudjuk, hogy túlélte, de az biztos, hogy az önbizalmának nem tett jót ez a vereség.

A kitekintők a többi tag irányába mutatják, hogy az egyes tagok hiányoznak egymásnak.

Köszönet a honosításért!  :)

SithLord

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #4 Dátum: 2014. Január 3., 09:23 »
Üdv! Köszi a 9-10.részt,Molzo!
De jó,hogy ez a sorozat is folytatódik!
Szuper volt mindkettő rész.Persze hamar kilehetett következtetni,hogy a Szuperskrullal állunk szembe.
Várom a folytatást!!!

Pepea

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #5 Dátum: 2014. Április 28., 07:32 »
Hatalmas köszönet Alfa Különítmény 11-részért. :)
Szeretem JB rajzait, imádom is. :)
Hiba: 2 oldalon 1 kép, 2 bubi: anynyira -> annyira.

molzo

• Administrator
  • Jr. Member
    • Profil megtekintése
    • CHRONOPOLIS
« Válasz #6 Dátum: 2014. Április 28., 14:11 »
Köszi, javítva. ;)

Blue S

• Jr. Member
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #7 Dátum: 2014. Április 29., 12:09 »
Alfa Különítmény Vol1. 11.

Az Omega Különítmény első ránézésre kemény diónak ígérkezik. Érdekes, hogy évekkel később szintén lesz egy ilyen csapat, ami pont az Alfa Különítményt igyekszik helyettesíteni.
A Roxxon már itt sem fért a bőrébe. Gondolom, ahogy haladtak előre a történetek a Marvel időfolyamban, már nem sikerült bepalizni a szuperhősöket.

Walter igazi megszállotja lehet a kutatásának, ha egy ilyen ígéretes sportkarriert is képes volt érte feladni.

A következő részben nagy bunyóra számítok. Mivel a segélykérő jelzést leadták, biztos, hogy befut a csapat többi tagja és megpróbálják kiszabadítani Heathert.

SithLord

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #8 Dátum: 2014. Május 1., 07:34 »
Üdv! Köszi az Alfa Különítmény 11.részét,Molzo!
Ez a rész inkább előjáték volt egy várható bunyó előtt.Én is nagy összecsapásra számítok a következő részben.Jó volt ez az eredettörténet is.
Akkor várom a folytatást!!!

nightlife

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #9 Dátum: 2014. Június 2., 07:47 »
Szuper a legújabb rész, nagyon köszönöm. :)

SithLord

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #10 Dátum: 2014. Június 4., 07:58 »
Üdv! Köszi az Alfa Különítmény 12.részét,Molzo!
Azt hiszem nem hazudok,ha azt mondom,hogy eddigi a legszuperebb részt olvashattuk a kanadai mutánscsapat történetéből!
Nagyon tetszett!!!
Várom a folytatást!!!

Pepea

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #11 Dátum: 2014. Június 16., 08:37 »
Molzoooo, nagyon szépen köszönöm Alfa Különítmény 13 részért, nagyon élvezem magyarul, meg kedvenc rajzolóm rajzolta csodás képregényt! :)
Természetesen várom a következő részt! MEGALIKE! :)

Blue S

• Jr. Member
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #12 Dátum: 2014. Június 16., 15:44 »
Alfa Különítmény Vol1. 12-13.

A várt nagy összecsapás nem maradt el, az Alfa Különítménynek sikerült kivívnia a győzelmet, sajnos igazi vezéráldozattal. A Semic által itthon kiadott Rozsomák és Kitty Pride minisorozatban volt is egy kitérő erre az eseményre, mikor Logant Japánban tájékoztatták James haláláról.

Heather erős nő, biztos vagyok benne, hogy összeszedi magát és továbbra is a csapattal tart. Akik szintén mellette vannak. Puck reakciója is érthető, de a titkos ügynök biznisz már csak ilyen.

A 13. részben a gyászé volt a főszerep, de az utolsó képkockák alapján a 14-ben már az akción lesz a hangsúly.

SithLord

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #13 Dátum: 2014. Június 20., 07:18 »
Üdv! Köszi a 13.részt,Molzo!
Azért azt jó látni,hogy Rozsi még ha csak Heather álmaiban is,de segítségére van a bajban.Kíváncsian várom,hogy mi lesz ezután az Alfa Különítmény sorsa.A következő rész is várós lesz!!!

keildavid

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #14 Dátum: 2014. Július 13., 20:25 »
Alfa Különítmény v1 9-13.: Jó látni, hogy folytatódott tovább ez a sorozat. Láttam, hogy felbukkant Alec Thorne kódnevén Eszes Alec, aki 7. számban is szerepelt a "nem kapcsolódó közjátékban" és itt végül kiderült, hogy mégis volt valami szerepe ebbe a sorozatba.
James Hudson Őrző haláláról többször is volt valahol utalás valami más címekben(talán a Rozsomákban vagy ilyesmi), és akkor itt kiderült, hogy mi is volt az.
Ahogy látom, Alfa Különítmény még lesz. Vissza is olvastam itt a fórumon, hogy a #19-ig menni fog. Ez jó hír!
Köszönöm Molzo! ;)
Egy mindenkiért, mindenki egyért.