Szerző Téma: Alfa Különítmény  (Megtekintve 7508 alkalommal)

Blue S

• Jr. Member
  • **
    • Profil megtekintése
Re:Alfa Különítmény
« Válasz #15 Dátum: 2014. Július 22., 07:56 »
Alfa Különítmény Vol1. 14.

Heather nagy kockázatot vállalt azzal, hogy a vízbe ugrott. Szerintem végig sem gondolta az egészet. A lány világosan elmondta, hogy a babakocsi nem véletlenül esett a tóba, hanem elragadta valami.

Sejtettem, hogy Namor kedvese lesz a megoldás, bár a lény és a közte lévő összefüggésre nem gondoltam. Nem lesz ez neki túl nagy falat? Bár talán Torpedó még idejében odaér.

Auróra személyisége már itt is a skizofrén állapotokat idézi. Az X-Fegyver sorozatban nagyon jól sikerült ezt kiaknázni, remekül írták a karaktert. Kíváncsi vagyok, hogy itt ez mennyire sikerül. A füzetnek a kortól eltérő durvább elemei ígéretesnek bizonyulnak.

Visszatérve a tavi szörnyre: a rendőrség komoly hibát követett el, hogy nem hozták nyilvánosságra a gyilkosságokat. Talán jóval kevesebb ember sétált volna tó partján-peremén, és nem haltak volna meg annyian.

Köszönet a honosításért!  :) 

SithLord

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #16 Dátum: 2014. Július 23., 08:57 »
Üdv! Köszi a 14.részt,Molzo!
Heather tényleg nagyon önfeláldozó volt.Kíváncsi vagyok,hogy pontosan miféle lény él a tó mélyén.Izgalmas részek következhetnek!

Blue S

• Jr. Member
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #17 Dátum: 2014. Augusztus 8., 21:11 »
Alfa Különítmény Vol1. 15.

Namor időben érkezett,de a tőle megszokott heves vérmérséklet a teljes bukást okozta. Gondolok itt rá, Puckra, és Marrinara is, de talán pont ő lesz az, aki majd megmenti a helyzetet. Elvégre ő még talpon van.

Auróra kezd teljesen bekattanni. Ráadásul a legrosszabb döntést választotta. Ahelyett, hogy segítséget kérne, egyedül próbálja megoldani a problémáját, de ez itt már túl előrehaladott állapotban van. Pedig van a csapatban egy sámán-doki, aki biztos nem utasítaná vissza.

Rengeteg szöveg van a füzetben, szinte már szépirodalmi a stílus. Nekem nagyon tetszik. Természetesen ahhoz, hogy élvezhessük kell egy remek fordítás is, ami ismét adott volt.  ;) 

Blue S

• Jr. Member
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #18 Dátum: 2014. Szeptember 16., 09:39 »
Alfa Különítmény Vol1. 16.

Szegény Namor, ez nem az ő füzete volt. Nem elég, hogy a történet felét egy dunsztos üvegből kellett végig néznie, a végén még a szerelmét is elvesztette. A főhős egyértelműen Puck volt, a kisember jól átvágta a Világurát.

Ha már az ellenfélnél járunk, nem tudok elmenni az mellett, hogy mekkora egy lúzer ahhoz képest, milyen okosnak állítja be magát. Volt negyvenezer éve és mindenféle fejlett felszerelése, erre csak annyira futotta tőle, hogy feltalált egy irányító sisakot, ami hozzánőtt a fejéhez? Ráadásul olyan könnyű leszedni, hogy egy kétéves kisgyerek is lerángatná róla a fél arcával együtt.

Persze vissza fog ő még térni és veszélyes ellenfél lesz.

A következő rész beharangozója nagyon jól sikerült, már nagyon várom.  ;)

SithLord

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #19 Dátum: 2014. Szeptember 22., 09:23 »
Üdv! Köszi a Különítmény 15-16.részét,Molzo!
Ez az "úr" nevezetű pacák tényleg egy lúzer,hogy ilyen könnyen adta magát.A történet továbbra is jó,várom a folytatást!

Blue S

• Jr. Member
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #20 Dátum: 2014. Október 28., 14:07 »
Alfa Különítmény Vol1. 17.

Ezt a részt a régi X-Men rajzfilmben is feldolgozták, bár elég sokat változtattak rajta. Az Őrző itt szinte legyőzhetetlennek tűnt, Logant is nagyon gyorsan kifektette. A csapat lassan újra összeáll és ez nagyrészt Pucknak köszönhető. Kicsit még korainak érzem Heater szerepvállalását, mint a férje utódja, de talán az elfoglaltság segít neki abban, hogy hamarabb feldolgozza a férje halálát.

Blue S

• Jr. Member
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #21 Dátum: 2014. November 24., 13:58 »
Alfa Különítmény Vol1. 18.

Heather és Puck beszélgetése nagyon baráti és őszinte volt. Tetszett Jud gondolkodása, hogy Heather inkább afféle háttértámogató legyen, mint harcokban részt vevő amazon. Az új vezető máris előrukkolt egy remek ötlettel, az állandó főhadiszállással. Egy ilyen horgony valóban összetartó erő lehet egy csapat életében. A toborzással már akadtak gondok, Jean Paul nagyon bunkó volt.

Hóbagoly valódi arca brutális, remélem, majd látjuk akcióban is.

Sámánt letámadta egy hatalmas rántotta? Lol. Tegnap pont azt vacsoráztam. 

molzo

• Administrator
  • Jr. Member
    • Profil megtekintése
    • CHRONOPOLIS
« Válasz #22 Dátum: 2014. November 24., 21:24 »
Köszi a véleményt, azért jó látni, hogy valaki még jár errefelé. :o

Blue S

• Jr. Member
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #23 Dátum: 2014. November 25., 13:19 »
Köszi a véleményt, azért jó látni, hogy valaki még jár errefelé. :o

Nagyon szeretem az oldalt, mivel sok jó sorozat fut rajta.  :)

Blue S

• Jr. Member
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #24 Dátum: 2014. December 23., 19:04 »
Alfa Különítmény Vol1. 19.

Heather bölcs döntést hozott azzal, hogy hátramaradt. Egy ilyen küldetésen amúgy sem vették volna sok hasznát talán még egészségesen sem, pláne egy komoly sérülésből lábadozva.

Ez egyébként is Sámán és Talizmán "bulija" volt, a másik két csapattag nem sok vizet zavart. Hóbagolynak még lett volna esélye, hogy részt vállaljon a feladatból, de a hevessége miatt majdnem elrontott mindent.

Azért arra kíváncsi vagyok, hogy Sámán mikor és mit fejt ki a jövendölésről a lányának.

Van még alapanyag a sorozat folytatásához vagy ismét szünetelni fog egy ideig?

Kellemes karácsonyi ünnepeket kívánok az oldal készítőinek és olvasóinak!  :D

molzo

• Administrator
  • Jr. Member
    • Profil megtekintése
    • CHRONOPOLIS
« Válasz #25 Dátum: 2014. December 24., 14:32 »
Mivel, sajnos, a jelenlegi minőségben még nem érhető el alapanyag, igen, kényszerszünetre megy a sorozat. :-[
De azért lesz mit olvasni. 8)

Kellemes karácsonyt neked is!

SithLord

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #26 Dátum: 2015. Január 13., 09:28 »
Üdv! Búék!  :D Köszi a 17-19.részekig,Molzo!
Lenyűgöző volt ez a három rész.Hóbagoly valódi arca és természete milyen lehet?Sámán tud erről az oldaláról?Elisabeth átalakulása Talizmánná fantasztikus volt.Csak lestem mikor Hóbagoly leborult előtte!   :o 
Kedves Molzo, rosszabb minőségben más alapanyagból nem mehetne tovább a sorozat?Szerintem egy páran örülnénk neki... 8)

Blue S

• Jr. Member
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #27 Dátum: 2017. Március 18., 15:53 »
Alfa Különítmény Vol1 20.

Hosszú idő után újra folytatódik az egyik legjobb sorozat az oldalon!  :)

Ebben a részben nem volt túl sok akció, mégis annyira érdekes a karakterek története, hogy szinte észre sem vettem és már ott is találtam magam a füzet végén. Ahol viszont szinte horrorba csapott át a sztori! Látszik, hogy Aurora közel sem jött helyre lelkileg. Ráadásul most egy olyan szupererejű nőbe botlottak Walterrel, aki szintén nem százas. Legalábbis elsőre nekem nem tűnik annak.

A másik szálon szerintem teljesen érthető Talizmán reakciója. Valahogy én is furán kényelmetlenül érezném magam, ha hirtelen úgy beszélnének rólam, mint valami messiásról.  :o

Kíváncsi vagyok, hogy ki lesz a meglepetés gazfickó?

keildavid

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #28 Dátum: 2017. Április 12., 21:35 »
Az nagyon jó hír, hogy folytatódik az Alfa Különítmény. A 21-ben érdekes volt, hogy ebbe most Aurora és Sasquatch volt főszerepbe, a többiek pedig egyelőre háttérbe maradtak. Persze az eddigi részekben is volt ilyen-olyan külön történet az Alfa Különítmény tagokról.
Remélem, hogy lesznek még további részek. Mivel látom, hogy majd a 28(ami megvan itt magyarul) előtti részekhez is majd utol érjük.
Köszönöm Molzo az Alfa Különítmény eddigi részeket!
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Blue S

• Jr. Member
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #29 Dátum: 2017. Április 18., 12:53 »
Alfa Különítmény Vol1 21.

Nagyon nagy rész volt!
A hosszú bevezető már megalapozta az előző rész végén érezhető thriller hangulatot. Diablót most sokkal félelmetesebbnek ábrázolták, mint debütálásakor az F4-ben. Vajon Lily mihez kezdett volna, ha megtudja, hogy a szerelme mégis életben van? Visszatudta volna nyerni emberségét? Gondolok itt a külalakjára és az elméje épségére.

Walternek és a párjának hatalmas mázlija volt, hogy az átalakulással sikerült kitörni az arany alakból.

Köszönet a honosításért!  :D