Szerző Téma: Fantasztikus Négyes  (Megtekintve 3034 alkalommal)

Blue S

• Jr. Member
  • **
    • Profil megtekintése
Fantasztikus Négyes
« Dátum: 2015. Július 9., 11:16 »
Ikonok - Lény 01:

Az ember már azt hinné, hogy a Lény "ronda vagyok, senki sem szeret" problémáját nem lehet tovább ragozni, erre jön ez a mini és kiderül, hogy mégis.

Nagyon jó ötlet volt a cirkuszos nyitány, biztos voltam benne, hogy Ben még találkozik Istvannal. Az átok is megfogant és aki olvassa az F4 sorozatait az tudja, hogy nem is egyszer. Azért a történet kialakulásában komoly szerepe van Ben hiper-érzékenységének is. OK. biztos nehéz lehet neki, de Reed nem kísérleti nyúlként vizsgálgatta, inkább a Lény érdekében tette.

A 8. oldalon van egy üres bubi (Roncsoló szövege). Ez az eredetiben is így van?
Valamint a 2-3. oldalon az ismertető szövegben "legíresebb" szerepel.

Egyébként klassz a fordítás és a beírás is.  ;D

Köszönet a honosításért!  :) 

molzo

• Administrator
  • Jr. Member
    • Profil megtekintése
    • CHRONOPOLIS
Re:Fantasztikus Négyes
« Válasz #1 Dátum: 2015. Július 10., 20:05 »
Köszi az észrevételeket, már ki is javítottam.
Ne feledjétek, a tehenek nem mindig azok, amiknek látszanak. ;)

Blue S

• Jr. Member
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #2 Dátum: 2015. Szeptember 15., 09:23 »
Ikonok - Lény 02-03:

nos, én falun töltöttem kezdeti gyerekéveimet, rengeteg aranyos tehén és boci között, de lehet, hogy mostantól ha ránézek egy ilyen jószágra, akkor egy skrull képe fog bevillanni az agyamba. Csak lestem, hogy mekkora katyvasz lett ebben a miniben, kreek, skrullok, a Lény és István összezördülése stb.

A kifejlő elég brutális fegyver, ha a Lény nem rókázza le az Erőskrullt és szabadul így meg a "tojástól", akkor kirobbant volna belőle, mint egy Alien?

Istvánnal gyorsan kibékültek. Szegény nem egy észlény, de eddig ő Ben egyetlen segítsége. Gondolom, az utolsó részben majd komolyabb szerepet kap.

Blue S

• Jr. Member
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #3 Dátum: 2015. Október 6., 14:46 »
Ikonok - Lény 04.

Igazi, akciódús szám volt, de a Kifejlő és a Lény küzdelmétől többet vártam. Ben csak úgy eltörte a pálcáját és az visszakerült a tojásba? Na és a másik Kifejlőnek mi köze volt a pálcához? Kicsit értetlenül állok a dolog előtt.   ::)

Viszont a blöff az nagyon ott volt, még akkor is, ha a Szemlélő kölyök besegített egy kicsit.

molzo

• Administrator
  • Jr. Member
    • Profil megtekintése
    • CHRONOPOLIS
« Válasz #4 Dátum: 2015. Október 6., 21:55 »
A pálca biztos az kifejlésért felel, és mint elhangzik, mindig ketten vannak.
Jó kis történet volt! Régóta tervbe volt véve, de csak most került rá sor.
Hamarosan újabb nagyon jó történettel tér vissza a Lény!

Blue S

• Jr. Member
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #5 Dátum: 2015. Október 7., 13:12 »
A pálca biztos az kifejlésért felel, és mint elhangzik, mindig ketten vannak.
Jó kis történet volt! Régóta tervbe volt véve, de csak most került rá sor.
Hamarosan újabb nagyon jó történettel tér vissza a Lény!

Lehet, hogy olyan kötésben vannak, mint a transzformereknél a fejmesterek? Ha egyszer lesz rá időm, majd utána nézek. Talán van róla valami dokumentáció.

A Lény egy remek karakter, elég sok sorozata is volt. Marvel - kettő az egyben stb. Talán a legtöbbet vendégszerepelt eredeti F4 tag. Kíváncsian várom az új történetet.  :)

keildavid

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #6 Dátum: 2015. Október 20., 20:25 »
Elolvastam egybe ez a Lény - Rémcirkusz minit!
Tetszett. Nem semmi, hogy a 2.résztől teljesen egyedül ment Ben Grimm és nem voltak ott többi F4 tagok.
Voltak benne rengeteg zűrzavarok. Ben Grimm meg kissé szokatlan beszéd stílusa volt. Nem is gondoltam, hogy ilyen is volt.
Bár egy valami nem érthető. A Lény mióta tudott visszaváltozni emberré? Azt tudom, hogy a klasszikus időkben visszatudott változni. De csak ritkán vagy véletlenül. De a későbbiekben nem volt rá utalás, hogy képes-e erre.
És köszönöm Molzo, hogy végül ezt a minit is elolvashattam.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Blue S

• Jr. Member
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #7 Dátum: 2016. Február 21., 17:35 »
Marvel kettő az egyben 042.

Kedvelem ezt a sorozatot, kár, hogy csak kevés rész van belőle honosítva.
Érdekes, hogy a Lény viselkedésén látszik, hogy itt még nem volt meg az hatalmas, már-már túlzónak mondható tisztelet, amit Kapi körüllengte a 2000-es évek eleje óta. A "Szárnyasfejű" sem volt még úgy elragadtatva magától. Érezhető rajta az önbizalom, de mégsem viszi túlzásba. Ez már a Avengers sorozatban is feltűnt.

Kíváncsi vagyok, hogyan gyűri le a páros az entrópistákat. 

A rajzok nagyon jók, igazi, szép színes retro képek, amik nosztalgiával töltenek el.

Blue S

• Jr. Member
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #8 Dátum: 2016. Március 7., 11:26 »
Marvel kettő az egyben 043.

Győzedelmes vajon hányadik a sorban, aki a szuperkatona-szérummal próbálkozik? Mindenesetre elég közel járt hozzá és volt is eredménye a kutatásainak, hiszen a saját magán kipróbált koktél elég nagy erőt adott neki. Azonban bátorságot nem. Talán pont ez Kapi előnye a többi másolattal szemben, a személyiség jegyei.

A Sárlény szerepe szinte mindig ugyanaz: nem akar beleavatkozni az eseményekbe, a kíváncsiság hajtja, de végül csak megkavarja a dolgokat.

Ha jól tudom Júdás még kiszabadul a kristályalakból, de Győzedelmes további sorsát nem ismerem.

Blue S

• Jr. Member
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #9 Dátum: 2016. Április 9., 15:15 »
Marvel kettő az egyben 053.

Tíz rész elteltével visszatérünk a Pegazus Projekt-be, amelyről egy nagyon klassz kis térképet kapunk. Az már látszik, hogy jelentős változások vannak, például a szigorított beléptetés, valamint Kvazár megbízása mind a létesítmény megerősítését mutatják. Azonban még ez sem elég, mert egy szabotőr és egy robot bérgyilkos mégis (ismét) beszivárgott. Ha jól emlékszem, az android találkozása a lénnyel meg lett említve a Semices Pókember 18. számában. Ott Galócának nevezték.

Wundar nagyon értékes személy, szinte vonzza a kémeket és az erejét kihasználni vágyó hataloméhes vezetőket. A Lénynek nem ártana megbíznia Kvazárban, ha megakarja védeni a barátját.

molzo

• Administrator
  • Jr. Member
    • Profil megtekintése
    • CHRONOPOLIS
« Válasz #10 Dátum: 2016. Április 11., 11:21 »
Az a Galóca nekem is eszembe jutott, de inkább maradt a neve eredetiben. :D

Blue S

• Jr. Member
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #11 Dátum: 2016. Május 2., 13:31 »
Az a Galóca nekem is eszembe jutott, de inkább maradt a neve eredetiben. :D

Persze, az eredeti jobb.  8)

Marvel kettő az egyben 054.

A Lény ritkán kap olyan sebet, ami ennyire legyengíti. Becsületére váljon, hogy összekapta magát, de egyedül nem biztos, hogy győzött volna. A kiborg szépen meglepte.

Szegény Deathlokkot csúnyán szétverték, bár tudom, hogy összerakják majd újra. Azért nem adta magát könnyen, 2 A kategóriás hőst is megizzasztott. Akikre újabb kemény kihívás vár majd. Vajon meddig garázdálkodhat Lightner? Sorra szabadítja rá a Projektre a bűnözőket, az igazi veszélyt azonban mégsem ők jelentik.

Blue S

• Jr. Member
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #12 Dátum: 2016. December 9., 15:32 »
Marvel kettő az egyben 056.

Mikor ezeket a részeket olvasom valóságos nosztalgia hullám söpör végig rajtam. Ahogy végeztem a füzettel, már kaptam is elő a Semices Pókember 18. számát, ahol meg lett említve az Amazonok tombolása, a korábbi részek. Annak idején csak álmodoztam arról, hogy milyen jó történetek lehetnek ezek, de soha nem gondoltam volna, hogy valaha is magyarul lehet hozzájuk szerencsém. Valahogy hasonló érzésem van a HZS-n olvasott BA sztoriktól is. Visszakerülök a gyerekkorba és alig várom a következő részeket.

Ezer köszönet ezekért a fantasztikus élményekért!  :)

molzo

• Administrator
  • Jr. Member
    • Profil megtekintése
    • CHRONOPOLIS
« Válasz #13 Dátum: 2016. December 12., 22:01 »
Tervbe van véve egy Marvel kettő az egyben szám, ami erősen kötődik a régi semices Pókember korai számaihoz. ::)

Blue S

• Jr. Member
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #14 Dátum: 2017. Január 9., 08:39 »
Marvel kettő az egyben 57.

Mielőtt ezeket a történeteket olvastam volna, nem is tudtam, hogy Thundra ennyire bele volt zúgva a Lénybe. Ám még így sem árult el neki semmit. Nem tudom, hogy mennyit tud a tényleges eseményekről, de meglepett, hogy úgy gondolja, a betörésének a következményei pozitív hatással lehetnek a kapcsolatukra.

Tetszett, ahogy kinyomozták, ki lehet a szabotőr. Viszont Solár és Klaw alaposan meglepték Kvazárt, aki azért bizonyította, hogy nem véletlenül lett a telep biztonsági vezetője. Bár Klaw a füzet végén szépen odavágott a hősöknek. Emlékszem, hogy a Titkos Háborút olvasva egy nagy hatalmú, ám együgyű szuperbűnözőnek gondoltam, de később több történetben is rácáfolt az utóbbira.

Köszönet  a honosításért!  :)