Szerző Téma: Amerika Kapitány  (Megtekintve 7141 alkalommal)

piccolo80

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
Amerika Kapitány
« Dátum: 2013. Július 16., 13:54 »
Sziasztok!

Most olvasom az oldalon lévő Amerika Kapitány számokat de sajnos nem tudom a jelszót a 372.számhoz, hogyan lehet megszerezni? Ugyan ez a kérdésem a Új Harcosok vol.1 18 számára is.
Nagyon tetszik a Kapi sorozata, fogjátok folytatni a honosítását?

molzo

• Administrator
  • Jr. Member
    • Profil megtekintése
    • CHRONOPOLIS
Re:Amerika Kapitány
« Válasz #1 Dátum: 2013. Július 16., 23:03 »
Ezekhez a képregényekhez letöltési link volt a visszajáró fórumozóknak, de mivel a régi fórum már nem él, most elérhetővé tettem őket jelszó nélkül.
Olvasás után ne felejts el véleményezni!

piccolo80

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2 Dátum: 2013. Július 17., 09:19 »
Köszi. Megyek olvasni. :)

Blue S

• Jr. Member
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #3 Dátum: 2013. Október 22., 09:10 »
Amerika Kapitány Vol1 230.

Ismét rengeteg utalást kaptunk ebben a részben is, csakúgy, mint a Hulk 231-ben. Azonban most is azt mondom, hogy könnyen összerakható a sztori. Eleinte nekem is furcsa volt, hogy Kapi mennyire hanyagolja női társát, de később ez értelmet nyert.

Marvel Man engem Kvazárra emlékeztet, biztos a jelmeze miatt. Kissé valóban forrófejű, de a Hulk kiszabadítása jó lépésnek tűnt, csak nem számolt azzal, hogy nem tudja a zöld behemótot irányítani.

Ami meglepett, hogy Hulkot milyen simán legyűrték. Holdkő csapása ennyire erős lenne?
A Csábítónak az volt az álma, hogy egy ilyen ronda szörnyeteg legyen belőle? Bár lehet, hogy képes visszaváltozni. Azért annyi esze volt, hogy gyorsan nevet váltott.  Fura lett volna, ha még akkor is Csábítónak hívja magát.  :D

Köszönet a honosításért!  :)

molzo

• Administrator
  • Jr. Member
    • Profil megtekintése
    • CHRONOPOLIS
« Válasz #4 Dátum: 2013. Október 22., 18:29 »
Jó észrevétel, Marvel Man azonos Kvazárral, csak itt még ez a neve. Korábban volt más Csodafiú (Marvel Boy) is. Ajánlom elolvasásra a Kvazár #1-2-t itt az oldalunkon! ;)

Az Annimus korábban is feltűnt Amerika Kapitány ellenfeleként, szóval vissza tud alakulni Csábítóvá. Tényleg vicces lenne, ha nem változtatott volna nevet. :D

piccolo80

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #5 Dátum: 2013. Október 26., 11:04 »
Sziasztok.

Köszönöm a Cap 230.számát. Sajnos még nem tudtam elolvasni de mindenképpen remélem hogy lesz folytatás. :)

Blue S

• Jr. Member
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #6 Dátum: 2013. Október 27., 18:04 »
Jó észrevétel, Marvel Man azonos Kvazárral, csak itt még ez a neve. Korábban volt más Csodafiú (Marvel Boy) is. Ajánlom elolvasásra a Kvazár #1-2-t itt az oldalunkon! ;)

És valóban! Kicsit utána néztem a dolgoknak, valamint újra átböngésztem az említett Kvazár részeket és összeállt a kép.
Köszi, hogy felhívtad rá a figyelmet.

avenger

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #7 Dátum: 2014. Január 28., 11:54 »
Üdv, fórum! Több hónapos kihagyás után végre megint visszatérek a képregények világába. Valahogy egyre kevesebb időm jutott képregényekre, az érdeklődést is kezdtem elveszíteni, de mostanában újra elkezdetek érdekelni a képregények, most hogy vége a vizsgaidőszaknak több időm is lesz.
Kezdtem az egyik régi kedvencemmel, Amerika Kapitánnyal, a 230. számmal. A történet és a rajz is nagyon tetszett, nem olvastam az előzményeket, de így is érthető volt a sztori. Marvel Man-ről nekem is Kvazár jutott először eszembe, visszaolvasva a hozzászólásokat látom, hogy ezzel nem voltam egyedül. Az, hogy Csábító nem Kapiékkal van azt már az első pillanattól fogva lehetett sejteni. Ez az Animus meg elég erős lehet, ha kitudta ütni a Hulkot. A rajzokról pedig annyit, hogy imádom ezeket a '70-es, 80'-as évekbeli rajzokat.

molzo

• Administrator
  • Jr. Member
    • Profil megtekintése
    • CHRONOPOLIS
« Válasz #8 Dátum: 2014. Január 28., 22:35 »
Üdv köztünk! Várjuk a további véleményeket. ;D

avenger

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #9 Dátum: 2014. Február 9., 11:23 »
Üdv! A múlt héten is olvastam képregényeket. Kezdtem a Hihetetlen Hulk 231. számával, a rajzok itt is nagyon szépek, itt most megtudhattam az Amerika Kapitányos sztori előzményét. Stivak szenátorról nekem mindig Wilson Fisk jut az eszembe. Stival itt ügyesem magam mellé állította Holdkőt és túszúl ejtette a Sólyom öcsét. Utána jött az Amerika Kapitány folytatása, a Hihetetlen Hulk 232.: A rajzok és persze a fordításra megint csak nem lehet panasz, számomra ez egy "tipikus" szuperhős történet volt Amerika Kapitányal, Hulk-al és jó sok bunyóval. Ez a viszonylag egyszerű történet nagyon profin lett kidolgozva, az elejétől a végéig nagyon tetszik a képregény. Folytattam az Amerika Kapitány: A szabadság védelmezője c. négy részes minivel. Igazából ezt már olvastam, mint ahogy a többi AK képregényt is, de azért jó volt újraolvasni. Ezt a képregényt is Fabian Niciecza írta, szerintem nagyon jó író, most se csalódtam benne. Mind a négy részt jó volt olvasni, volt benne Steve Rogers, Hitler, Vörös Koponya, nácik, II. világháború... Bucky karaktere nagyon tetszett, remélem majd többet is láthatom, azért azon meglepődtem, hogy Glass hadnagy volt X ügynök. Alapból szeretem a történelmet és a képregényeket, szóval imádom az olyan történeteket ahol összekapcsolják a kettőt.
Nagyon köszönöm a fordítást és beírást, minden képregényben hibátlan volt! Legközelebb folytataom az 1983-as évkönyvel.

avenger

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #10 Dátum: 2014. Március 9., 00:30 »
Egy hónap telt el úgy hogy nem olvastam képregényt :( Folytattam az Amerika  Kapitány 1983-as éves különszámával.  olvastam az 1983-as éves különszámot. Brian Postman rajzai nagyon tetszenek, bár bevallom még halottam róla, a kihúzó Kim Demulder is jó munkát végzett. A történet elején bemutatott szereplők közül a legtöbbet ismerem: az AIM-et, a Kree Hatalmas Intelligenciát,  és a skrull-okat, de Aquarion-nal még nem találkoztam. Az elején jó volt, hogy többet megtudhattunk a Kozmikus Kockáról és az AIM-ről. A Világformáló skrull-al is most találkoztam először. Ebben a képregényben igazából a Kozmikus Kocka volt a főszereplő. Remélem még valamilyen formában találkozok vele.  Köszönöm Fairlight-nak és Peter P-nek a fordítást és beírást.

avenger

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #11 Dátum: 2014. Április 10., 19:57 »
Üdv! Köszönöm az Amerika Kapitány 308-at.  A Kapitánynak mostanában elég sok dolga volt, ahogy az első oldalakon láthatjuk. A II. Titkos Háborút egyszer már elkezdtem olvasni, de nem fejeztem be. Itt az ideje, hogy újra kezdjem. Az elején le se esett, hogy tulajdonképpen azt se tudjuk hogy most hol van, aztán kiderül hogy a Nyugati-Parti Bosszú Angyalaihoz "tört be". Ha jól láttam a képregényben néha feltűnik a Túlontúli aki a Kapitányt követi és figyeli meg. Amikor bejött ez a Tatu gondoltam, hogy nem ellenfele Amerika Kapitánynak, azért kicsit megizzasztotta. A képregényben említenek egy Bernie Rosenthal nevű nőt és egy Jack nevű férfit aki Steve-nek a lakótársa, bevallom nem tudtom hogy kik ők, valaki tudna róluk írni pár sort? Megismerhettük Tatu motivációt, jó szándékú, de nem túl eszes :) A végén lévő két oldal a Kígyóhordáról érdekes volt, nem nagyon ismerem őket, remélem róluk is megtudhatok még többet. A rajzokra megint csak nem lehet panasz, korrekt, szép rajzok voltak, szeretem ezeket a '80-as évekbeli rajzokat. Legközelebb a Titkos Háború crossover-el folytatom.

molzo

• Administrator
  • Jr. Member
    • Profil megtekintése
    • CHRONOPOLIS
« Válasz #12 Dátum: 2014. Április 11., 21:11 »
Bernie Rosenthal eleinte Steve Rogers szomszédja, majd később barátnője lett, még azt is megtudta, hogy Steve Amerika Kapitány. Elég hosszú ideig tartott a kapcsolatuk, a #308 körül már eléggé a végefelé.

Jack pedig Jack Monroe, aki Nomád néven hősködött akkoriban. Kap maga mellé vette korábban, akkor még Buckyként, aztán egy időre társak lettek.

avenger

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #13 Dátum: 2014. Június 14., 18:39 »
Kicsit későn, de: köszi a választ, Molzo!:) Mégse álltam neki a Titkos Háborúnak (majd a vizsgák után;), Amerika Kapitánynál maradtam. A 357. szám egy jó felvezetés volt, A Vérkő Hajszához. Zemo Baro alias Helmuth von Stucker báró, gondolom ő is egy náci volt. Érdekelne, hogy milyen kapcsolat volt közte és a Vörös Koponya között? Ulysses Grant története pedig egy az egyben a DC-s Vandal Savage (vagy fordítva?). A következő szám is tetszett, vicces, hogy az öreg JJ Jameson fia Kapi pilótája, plusz Gyémántsikló szerencsétlenkedései. A végén lévő USA Ügynök sztori is tetszett. Alvilág Ostora elég szépen elintéz ott mindenkit. Ő valami bérgyilkos vagy inkább amolyan Megtorló-féle?
A fordítás és a beírás megint csak hibátlan.

avenger

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #14 Dátum: 2014. Június 22., 10:12 »
Köszönöm Molzo-nak, Fairlight-nak és Peter P-nek az Amerika Kapitány 359. számát! Eddig szerintem ez a leggyengébb része a Vérkő Hajszának. Kapiék szépen kiszabadultak az inkákról. Innen is gratulálok Fairlight-nak az inka nyelvből való fordításból;) Az USA Ügynök sztori ellenben jobban tetszett. Gondolom ő olyan, mint Amerika Kapitány csak elvégzi a piszkosabb munkákat is. Várom a következő számot USA Ügynöks vs. Alvilág Ostora:)