Szerző Téma: Amerika Kapitány  (Megtekintve 7016 alkalommal)

avenger

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
Re:Amerika Kapitány
« Válasz #15 Dátum: 2014. Június 22., 14:35 »
Elolvastam a 360. számot is. Gyémántsikló ügyesen kicselezte Zémót. Arra azért én is kíváncsi vagyok, hogy a vérkövek pontosan, hogy kerültek ilyen helyekre. Gondolom valaki el fejtette őket. Bevallom lassan ott tartok, hogy az USA Ügynök jobban érdekel. Ne értsetek félre, Amerika Kapitány is jó, de valahogy most a másik jobban érdekel. A várva várt harc elmaradt azért nem volt rossz rész. Tetszett.

avenger

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #16 Dátum: 2014. Július 5., 13:25 »
Köszönöm szépen a honosításokat!
361:  Sok mindent nem tudok mondani erről a képregényről.  Jó volt ez a kis egyiptomis sztori, mondjuk nem volt nagy szám. Az USA Ügynök ellenben jobban tetszett. A rajzok tetszettek mindkét történetben.
362: Na, véget ért a Vérkő Hajsza. Szerintem annyira nem volt nagy durranás. Jó, kis izgalmas történet volt, de egy picivel  többet vártam tőle. Az végül is konkrétan nem derült ki, hogy ki szállta meg az öreg Zémó testét. Talán Ulysses nevű halhatatlan? USA Ügynökbe Jasckson eléggé megszívta. Bár járhatott volna rosszabbul is. A végén igen csak néztem, hogy lelőtték az Alvilág Ostorát :Oű
363: Végre szerepel Halálfej! Szerintem méltó ellenfele Kapinak. Úgy látszik Kapinak nem sok nyugta van, alig érkezett meg erre indulhatott rögtön Szingapúrba. Az, hogy Halálfej Vörös Koponyának dolgozik azt eddig is tudtam. Ms. Lyons végül csak megúszta. Igencsak rá jár a rúd, először az Ostor, most meg ez a Dr. Malus. Valahonnan nekem nagyon ismerős, talán egy másik képregényből.

avenger

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #17 Dátum: 2014. Július 5., 14:06 »
364: Erről se tudok nagyon mit mondani. Lezárta az előző részt.
365: Nagyon tetszik ennek a számnak a borítója. Az első oldalon már rögtön a Koponya vigyorog ránk. Régebben már olvastam ezt a képregényt, az az ember aki betört Koponyához tudom, hogy Loki, de hogy mit tervez, mik a céljai arra már nem emlékszem (szerencsére:) Ez egy nagyon jó rész volt! Halálfej nagyon jó arc:D Sok minden történt egyszerre, Loki keze gondolom a Bosszú Angyal-kúria elsüllyesztésével kapcsolatban is benne van. Ha Namor herceg felébred elég pipa lesz az Irányítóra. 

avenger

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #18 Dátum: 2014. Július 5., 23:25 »
366, 367: Ez a történetszál sokkal izgalmasabb és érdekesebb. Azt tudja valaki, hogy ez a Koponya az erdeti-e? Ha igen akkor, hogy élte túl? Közte és Magneto közötti "jelenetek" jól meg lett írva, rajzolva. Irányító se gondolhatta komolyan, hogy méltó ellenfele Magnetonak. A Kobra történetek se rosszak, USA Ügynök szerintem jobb volt.

molzo

• Administrator
  • Jr. Member
    • Profil megtekintése
    • CHRONOPOLIS
« Válasz #19 Dátum: 2014. Július 6., 21:17 »
Köszi a véleményezést. A Vörös Koponya az eredeti volt, nem könnyű őt elintézni, csak olvasd el a következő részeket!
A 365-367. számokhoz egy kis hozzáfűzés: a történet a Bosszútettek (Acts of Vengeance) crossover része. Ahogy jól gonndolod, Loki állt az egész mögött, hogy jó sok bűnözőt uszítson a hősökre, de persze nem járt sikerrel.

avenger

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #20 Dátum: 2014. Július 6., 23:01 »
Én köszönöm a fordítást és a beírtást. Ez a crossover olvasható magyarul valahol?
Ma is olvastam pár számot  :D Kezdjük a 368.-al: Ahogy Gépkovács én is azt hittem, hogy először előcsalják Magneto-t, aztán mégse. A végén jó volt megtudni Gépkovács eredettörténetét, nem nagyon ismertem. Engem a Mennydörgők nevű csapat egyik tagjára emlékeztet, most így nem jut eszembe a neve (úgy látszik azokat is újra kell olvasni).
369:  Az a Sötét Királynő durva csajszi lehet, ha így elintézte a Csontbrigádot. A végén lévő Vörös Koponya sztori majdhogynem jobban tetszett, mint az előtte lévő. Már értem mire gondoltál, hogy a Koponyát nehéz elintézni.
370: Kapit eléggé meglepték, hogy ő az eredeti Vörös Koponya. Most már várom, hogy felépüljön!
371: Na, ez egy könnyedebb szám volt, ettől függetlenül én nagyon élveztem. Kellett is már a sok komolyabb történet közben. A végén Gyémántsikló csak a jó oldalt választotta.
372: Itt felvezették az új story arc-ot. Csatacsillag történetében most azért kíváncsi vagyok, hogy ki a hülye:D Ő vagy USA Ügynök, vagy, hogy mi történt valójában. Szerintem arról lehet szó, hogy kitörölték az emlékeit. Mondjuk, az elég körülményes lehetett hiszen a szüleit is valakikkel helyettesíteni kellett.
373: Na, felbukkant Fekete Özvegy, Vezér, Célpont. Ha jól emlékszem talán a Koponya áll az új drog mögött, logikus is lenne.
374: Kapitány bedrogozva egyre durvább. USA Ügynök kb. ilyen drog nélkül:D Szegény Csatacsillagra is rá jár a rúd.
A rajzokkal, fordítással és beírással még mindig nagyon megvagyok elégedve. Mark Bagley rajzait rögtön felismertem.

molzo

• Administrator
  • Jr. Member
    • Profil megtekintése
    • CHRONOPOLIS
« Válasz #21 Dátum: 2014. Július 7., 11:32 »
Szerintem az a crossover egyben sehol nem olvasható, de egyes részei talán igen, pl. Pókemberben.
Gépkovács tényleg szerepel a Mennydörgőkben, csak ott gépteste van, biztos ez zavart meg.

avenger

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #22 Dátum: 2014. Július 9., 13:08 »
Na, igen így már rémlik.

avenger

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #23 Dátum: 2014. Július 25., 18:28 »
Na, a múlt hétvégén nem olvastam olyan sok  képregényt. Nagyon köszönöm a honosítást Molzónak, Peter P-nek, és Fairlight-nak!
375. szám: Kapi nagyon kemény így bedrogozva:D Szegény Fenegyereket jól elverte. Csatacsillag történetben az Izombróker miért dolgozik Dr. Malus-al? Hiszen át akarta venni a helyét, még be is küldte hozzá a kórházba Ms. Lyons.-t, hogy vegyen tőle ujjlenyomatot.
376: Fenegyerekre mostanában rá jár a rúd. Ennek a füzetnek mintha más stílusú lenne a rajza. Kicsit sötétebb hangulatú, pedig ugyanaz a rajzoló és színező is. Amerika Kapitány elég ramatyul néz ki. Csatacsillag most kicsit megszívta...
377: Azt én sem hittem el, hogy a Vörös Koponyát ilyen könnyen meglehet ölni. Amerika Kapitány szuperkatona-szérum nélkül, meglátjuk mi lesz így... (Pont a legjobb résznél hagytam abba:)

avenger

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #24 Dátum: 2014. Augusztus 14., 20:30 »
Folytattam is a 378. számmal. Elég fasza a borítója. Az, hogy a Vezér került ki győztesen a Koponya, kicsit meglepett:O Kapi csak letudta győzni Halálfejet a szérum nélkül. Lezárult a Méreg utcái történet is. Egész jó történet volt, viszonylag sok szereplővel, Steve lelkileg eléggé leamortizálódott benne, de szerencse ezen is túltette magát. Azért elég nagy következménye lett tekintve, hogy most már nincsen benne a szuper-katona szérum. Kedvenc részem belőle a Daredevil-es volt. (Gondolom később azért visszaszerzi a szérumot?) USA Ügynök elég kegyetlen volt az Izombrókerrel szemben. Aztán kiderült, hogy mégiscsak Csatacsillagnak volt igaza.
379.: Megörültem amikor láttam, hogy Kvazárral fog szerepelni, bírom az ilyen kozmikus figurákat. Jameson ezredes fejét is bírom, igazából nincs különösebb oka, mivel nem valami bonyolult karakter:D Holdkőt ismerem a Mennydörgőkből, jó itt is látni. Kronológiailag ez a Mennydörgök előtt játszódik, igaz? Ha jól emlékszem a Mennydörgők (azt is újra kell olvasnom) a Heroes Reborn nevű event után játszódnak. Nefarius gondolom csak egy egyszer használatos karakter (annak ellenére, hogy felvette a versenyt Kvazárral és Holdkővel). A rajzok teljesen rendben voltak. Az utána következő Gyémántsikló pár oldalas már érdekesebb volt. Fogalmam sincs, hogy ki figyelmeztethette őt és rabolta el:S
398: Végre megint elérkeztem a Galaktikus Vihar Hadművelethez. Ezt a crossovert is olvastam egyszer, ideje az újraolvasásnak!
Legközelebb talán folytatom a II. Titkos Háborúval vagy a Operation: Galactic Storm-al vagy a Hihetlen Hulk-al... vagy ebbe a sorrendbe :D
Köszönöm ezeknek a számoknak a honosítását is!

amanojaku

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #25 Dátum: 2016. Augusztus 7., 16:07 »
Üdv!

Érdeklődnék, hogy az Amerika Kapitány Vol. 1. #357 száma szándékosan kezdődik-e a 13. oldallal? Vagy csak valamiért hiányzik az első 12?

molzo

• Administrator
  • Jr. Member
    • Profil megtekintése
    • CHRONOPOLIS
« Válasz #26 Dátum: 2016. Augusztus 8., 13:22 »
Igen, szándékosan. Abban a füzetben két rész volt, az első lezárta az előző történetet, a másodikkal kezdődik a Vérkő hajsza. Mivel csak az utóbbit akartuk honosítani, ezért az elsőt kihagytuk.